"Zakład Gospodarki Odpadami" Sp z o.o. w Jarocinie  dnia 09.01.2017 roku zakończył realizację przedsięwzięcia pn. „Zakup pojazdu specjalistycznego wraz z pojemnikami na odpady komunalne do odbioru popiołów od mieszkańców Gminy Jarocin”, które zostało dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Poznaniu. W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia została zakupiona śmieciarka do zbierania popiołów wraz z pojemnikami 80l, które otrzymali mieszkańcy. Jednocześnie prosimy o kontakt z naszą spółką w razie nieotrzymania przez Państwa pojemnika do selektywnego zbierania popiołów. Przypominamy, ze w/w pojemnik jest bezpłatny dla każdego mieszkańca Gminy Jarocin, który posiada deklaracje śmieciową.


Harmonogramy odbioru selektywnie zebranego popiołu dostępne są na stronie internetowej firmy wywozowej: ZGO-NOVA Sp. z o.o. (www.zgo-nova.pl)
16 lutego na teren ZGO w Witaszyczkach dotarł jeden z kluczowych elementów budowanego przez naszą spółkę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin. Mieszadło liczące 33 metry i ważące 23 tony przyjechało do Witaszyczek specjalnym transportem z Portugali. - Do przyjęcia tego kolosa przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Ze względu na promień skrętu trzeba było m.in. przygotować specjalną drogę technologiczną. Oś mieszadła została już zamontowana w komorze fermentacyjnej. Wyposażamy je teraz w tzw. "łapy". Mieszadło będzie służyć do przerzucania odpadów biodegradowalnych w komorze fermentacyjnej, dzięki którym powstanie gaz. Ten następnie trafi do jednostki kogeneracyjnej, gdzie będzie spalany i przetwarzany na ciepło i prąd. Pozwoli to nam również na zmniejszenie masy odpadów - wyjaśnia prezes ZGO.

„Zakład Gospodarki Odpadami” Sp. z o.o. w Jarocinie uprzejmie informuję, że od dnia 02.01.2015 r. Składowisko Odpadów wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie czynne w następujących w godzinach:

Pn. - Pt.     7.00 - 19.00

Sobota       8.00 - 14.00
Dnia 04.10.2014 roku odbył się Eko-Festyn promujący rozbudowę ZZO w Jarocinie, którego główną gwiazdą był Grzegorz Hyży.
Dnia 16.09.2014 roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego rozbudowy ZZO Jarocin1 sierpnia 2014 r. o godzinie 11.00 w Witaszyczkach "zostanie wbita w ziemię łopata" i w ten symboliczny sposób rozpocznie się rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów!
Zarząd Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o .o. w Jarocinie wraz z generalnym wykonawcą największej w historii jarocińskiego samorządu inwestycji – Przedsiębiorstwem Budownictwa Górniczego i Energetycznego „Egbud” zapraszają na oficjalne przekazanie placu budowy.9 lipca 2014r. odbyło się wkopanie tablicy w miejscu gdzie powstanie ZZO Jarocin